JUBILEUSZOWY KONCERT AKADEMICKI UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

9 czerwca 2018 roku w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbył się XXII uroczysty koncert akademicki z okazji jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego. Do udziału w koncercie społeczność akademicką oraz przyjaciół uczelni zaprosili prezydent Katowic dr Marcin Krupa i JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Podczas tego doniosłego wydarzenia, wieńczącego obchody jubileuszu uczelni, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UŚ Tadeusz Donocik został uhonorowany pamiątkowym medalem z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego. Znalazł się, dzięki temu, w znakomitym gronie wyróżnionych, tj. Rektorów UŚ:  JM  Prof. zw. dra hab.  Maksymiliana  Pazdana Rektora UŚ w latach 1990–1996, JM Prof. zw. dra  hab. Tadeusza  Sławka  Rektora  UŚ w latach 1996–2002,  JM Prof. zw. dra hab. Janusza Janeczka  Rektora UŚ w latach 2002–2008,  JM  Prof. zw. dra hab. Wiesława  Banysia Rektora Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016, a także Arcybiskupa Seniora Ks. dra Damiana Zimonia oraz Arcybiskupa Ks. dra Wiktora Skworca Metropolity Katowickiego.

Medale zostały przyznane również Rektorom uczelni zagranicznych, które współpracują z Uniwersytetem Śląskim, należą do nich: JM Prof. Rachid El Guerjouma  Rektor Uniwersytetu Le Mans, JM Prof. Antonio Felice Uricchio Rektor Uniwersytetu im. Aldo Moro w Bari, JM Prof. Pavel Tuleja Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Opawie.

To wyjątkowe, okolicznościowe wyróżnienie,  uchwalone decyzją Senatu Uniwersytetu Śląskiego, przyznane jest osobom lub instytucjom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i kreowania wizerunku uczelni. Jest to także dowód uznania społeczności akademickiej za długoletnią pracę oraz zaangażowanie.

fot.Uniwersytet Śląski

fot. Uniwersytet Śląski